Odalar

Delux Oda - Kula

ula batı Anadolu’nun en ünlü halı dokuma merkezlerinden biridir. En karakteristik halılar 17-18 ve 19. Yüzyıllarda dokunmuştur...

Delux Oda - Zara

Zara halısının ana zeminindeki yan yana sıralanmış şeritlerin oluşturduğu kompozisyon çok zengin bir simgesellik içermektedir.

Delux Oda - Yağcıbedir

Yaycıbedir(li) adında birkaç oymaktan oluşan grubun, Doğu Anadolu’dan gelerek Batı bölgesine yerleşmiştir. Bu aşiretin dokuduğu halılar yaycı bedir(li) diye tanınmaktadır.

Superior Oda - Zile

Kayseri’nin bir ilçesi olan Yahyalı’nın eski adı Gazibenli’dir .Yahyalı’ya yerleşmiş oymaklar yakın zamana kadar gelenekleri koruyup konar-göçer özelliklerini terk etmemişlerdir.

Executive Taş Suit - Hereke

Sultan Abdülmecid'in Dolmabahçe Sarayı'nı dünyanın en iyi halılarıyla döşeme fikri üzerine, 1891 yılında halı üretimine geçildi. Dolmabahçe Sarayı'nın bahçesinde "Hereke Dokumahanesi" adında bir halı dokuma atölyesi açıldı.

Executive Taş Oda - Gördes

Gördes düğümü, çift düğüm ya da kapalı ilme, Manisa'nın Gördes kazasında kullanıldığından bu ismi alan, Türkiye'de halı dokumalarda kullanılan, dünya literatürüne de Türk düğümü olarak geçmiş, bir düğüm çeşididir

Executive Taş Oda - Uşak

Bir el sanatı olarak halıcılık Uşak’a Orta Asya’dan göçüp gelen yörükler tarafından getirilmiştir. Uşak halılarının önem kazanması ilerleyen zamanlara 16. ve 17. yüzyıllara dayanıyor.

Executive Taş Şuit - İpek

İlk Türk ipek halı örneklerine 18.yy da rastlanır. Yün yerine ipek ipliğin kullanıldığı Türk ipek halıları gerek desen gerekse sıklık açısından farklılıklar göstermektedir.

Executive Taş Suit - Ada

Yüzyıllarca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Milas, tarihi zenginliğinin yanı sıra el dokumaları ile de adını tüm dünyaya duyurmuştur.