Aktiviteler

Image
Image
Image
Image

Kapadokya Balon Turu

Balon turu, Kapadokya’yı gökyüzünden keşfetme imkanına sahip olacağınız eşsiz bir deneyimdir. Peribacalarının doyumsuz manzarasını, gün doğumuyla beraber gökyüzünden seyredebileceksiniz ve bu unutulmaz bir deneyim hayatınız boyunca en güzel anılarınızın arasında yerini alacak. Güneş kendisini Erciyes Dağının ardından göstermeye başladığında, Kapadokya’nın bütün renklerini keşfederken, diğer yandan da muhteşem fotoğraflar çekme imkanına da sahip olacaksınız. Deneyimli pilotlarımız ile Kapadokya’nın peribacalarının ve vadilerinin arasında süzülürken, bu gizemli dünyayı yeniden keşfedeceksiniz.

Kapadokya balon turu, dünyanın en zevkli 3 aktivitesinden biridir. Şu an da bölgemizin sembolü haline gelmiş olan balon turları ile siz de Kapadokya yı keşfetmeye hazır mısınız? Balon turları yıl, boyunca hava koşulları elverir ise her gün yapılmaktadır. Toplam da 3 saat kadar sürer ve bunun 1 saati balon gezintisidir.

Tura Dahil Olan Hizmetler

Otel den balona ve geri otele transfer hizmeti

Toplanma alanında hafif kahvaltı

60 dk uçuş

Şampanya ve sertifika

Uçuş sigortası

*Balon fiyatları, uçuş süresine, sepette bulunan kişi sayısına göre farklılık gösterebilir.

**Özel uçuş organize ederek sevdiklerinizle beraber sizin için önemli olan günleri veya olayları (doğum günü, evlilik yıldönümü, evlilik teklifi…) havada kutlayabilirsiniz.

***Özel ve deluxe uçuşlar hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.


Kırmızı Tur

Kırmızı tur, her gün sabah saat 09.30 da başlayan bir grup turudur. 09.30 da misafirler otelden toplanmaya başlanır ve misafirler toplandıktan sonra Uçhisar kalesinin eteklerin de ilk mola verilir.

Profesyonel rehber Kapadokya oluşumu hakkında bilgiyi sizlere burada anlatır. Anlatımdan sonra verilen kısa bir fotoğraf molasından sonra Göreme Açık Hava Müzesine geçilir. Burası ilk Hristiyanlar tarafından 4.yy dan itibaren oyulmaya başlanmış kiliseler ve şapellerle dolu olan bir manastır yerleşkesidir. Kilise içerlerinde ki resimler 10. 11. 12.yy tarihlendirilir. Bu tarihi alandan sonra, çömlekçiliğin doğduğu ve halen de devam ettirilmekte olan Kapadokya’nın gözbebeği olan, Avanos’a geçiyoruz ve ustamızdan bu mesleğin incelikleri hakkında bilgi alıp çömlek yapımını izliyoruz.

Çömlek yapımından sonra öğle yemeğine geçiyoruz. Öğle yemeğimiz den sonra Paşabağları(keşişler vadisi)’na geçilir ve burada şapkalı peri bacalarının eşsiz örnekleri görülür ve fotoğraflanır. Daha sonra Devrent Vadisi(hayalgücü vadisine) geçiyoruz. Kapadokyanın başka bir gizemli noktası olan bu mekan sizleri oluşan kaya şekilleriyle derinden etkileyecek. Son olarak peribacaları ailesi, Kapadokya’nın simgesi Üçgüzeller görülür ve misafirler otellerine bırakılır.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Araç ve Kaptan

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Öğle Yemeği

Müze Giriş Ücretleri

Otopark

GEZİLECEK YERLER

Uçhisar Kalesi

Göreme Açık Hava Müzesi

Avanos Çömlek Atölyesi

Paşabağları

Devrent Vadisi

Üçgüzeller


Yeşil Tur

Yeşil tur, bir grup turu olup, 09.30 da misafirlerin otellerinden tur aracımız ve rehberimiz eşliğinde alınması ile başlar ve yeşil turun ilk noktası olan Esentepe Panoramaya 5 dk içerisinde ulaşırsınız.

Rehberimizin kısa anlatımından sonra fotoğraf molası verilir ve mola bitiminden sonra grubumuz yeraltı şehrine yola çıkar ve 30 dakikalık yolculuğun ardından, geziye açılmış, en büyüklerinden birisi olan, tur esnasında ki duruma bağlı olaraktan, Kaymaklı veya Derinkuyu yeraltı şehri profestonel rehberimizin anlatımı ile gezilir.

Yeraltı şehrinden sonra Ihlara vadisine doğru yola çıkılır. Ihlara vadisi, dünyanın en büyük 2. Kanyonu olmakla beraber Hristiyanlığın ilk yıllarından itibaren bir eğitim merkezi olması açısından da önemlidir. Vadi içerisinde Ağaçaltı Kilisesini ziyaret ettikten sonra Melendiz Çayı’nı takip ederek 3000 metrelik vadi yürüyüşü yapıyoruz. Yürüyüş bitiminde, yine Melendiz Çayına sıfır restoranımız da öğle yemeğimizi aldıktan sonra Selime Katedraline devam ediyoruz.

Kapadokya’nın en eski katedrali olarak bilinir ve burada yemekhane, mutfak, misyoner okulu, kiliseler net bir şekilde görülür. Katedralden sonra yaklaşık 1 saat geri dönülür ve Uçhisar Güvercinlik Vadisine gelinir ve buradaki güvercinlikler fotoğraflanır. Ve son olarak bölgemiz de çıkarılan yarı değerli ve değerli taşların işlendiği Oniks Atölyesi ziyaret edilir ve misafirler otellerine geri bırakılır. 17.30-18.00 gibi tur biter.

Fiyata Dahil Olan HizmetlerAraç ve Kaptan

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Öğle Yemeği

Müze Giriş Ücretleri

Otopark

GEZİLECEK YERLER

Göreme Panorama

Yeraltı Şehri

Ihlara Vadisi

Selime Manastırı

Güvercinlik Vadisi

Oniks Atölyesi


Atv Turları

Turlarımız bir saat üzerinden yapılır. Belirtilen ücret haricinde extra bir ödemeniz olmaz. Tur planlamamıza çoğunlukla dahil ettiğimiz bir etkinliktir.

ATV adı verilen 4 tekerlekli arazi araçları ile vadiler arasında gezintiye çıkıyoruz. Heyecanlı ve eğlenceli bir aktivite olan Kapadokya Atv Turları için öncelikle araç ile ilgili tanıtım yapıyoruz. Kullanım için araç kullanmayı bilmenize gerek yok. Tecrübesi olmayan misafirlerimiz için deneme sürüşü yaptıktan sonra gezmeye başlıyoruz.


Atlı Turlar

At Turları : Araçların giremediği vadilerde eğer yürüyüş turu yapmıyorsanız at ile yapılan turları öneririm. İyi bir binici olmanıza gerek yok. Siz ya da sevdikleriniz için çok güzel bir etkinlik olacağınız düşünüyoruz.

Atlı Turlar : Bölgemizde kısa ve uzun turlar olmak üzere çeşitli atlı turlar yapılmaktadır. Vadiler arasındaki geziyi araçların giremeyeceği bölgelerde atlarla yapıyoruz. Adeta zamanda yolculuk yaptıran bu turlarımız oldukça rağbet görmektedir.

At ile yapılan turlar genellikle Göreme ile Çavuşin arasında kalan vadilerde yapılıyor. Ayrıca en güzel gezi rotalarından biri de aşk vadisi olarak bilinen vadi gezileridir.

At gezilerinde rehberiniz eşliğinde tur hizmeti için bizi arayın.